Aktualności

Uwaga Rodzice !!!

Powrót dziecka do przedszkola od  czerwca br. będzie możliwy tylko po  pisemnym zgłoszeniu przez rodzica na pocztę :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z kilkudniowym wyprzedzeniem (do czwartku tygodnia poprzedzającego), co wynika ze względów organizacyjnych.

Nie dotyczy to dzieci już i zgłoszonych przychodzących do przedszkola.

Obowiązują nadal procedury ograniczające ilość dzieci w grupie.

Zgłaszający Rodzice otrzymają dwa dokumenty do wypełnienia,  podpisania i odesłania w formie skanu lub sms (731 119 010). 

W związku z powyższym, nie będzie możliwe przyjęcie dziecka bez uprzedniego zgłoszenia i wypełnienia obowiązującej dokumentacji.

 


 Kochane mamy z okazji Waszego święta najserdeczniejsze życzenia radości,

spełnienia marzeń i wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków.


 W zakładce "opłaty" znajdują się najnowsze informacje na temat regulowania odpłatności za przedszkole.


 Według wskazań MEN głównym zadaniem przedszkoli jest zapewnienie opieki nad dziećmi rodziców aktualnie pracujących. Na ten czas w naszych placówkach wprowadzone zostały nowe zasady organizacji pracy oraz wytyczne dotyczące profilaktyki zarażeń COVID-19, do których wszyscy musimy się dostosować. Zmiany w zakresie organizacji pracy placówek są wprowadzane zgodnie z wytycznymi rządu związanymi z działaniami mającymi na celu łagodzenie obostrzeń.

            Zwracamy Państwa uwagę na zalecenia Ministra Zdrowia – jeśli rodzice nie muszą posyłać dziecka do przedszkola, prosimy tego nie robić.

Kryteria przyjęcia dziecka 

1. W pierwszej kolejności z przedszkola korzystać mogą dzieci pracowników ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, nie pobierający dodatkowego zasiłku opiekuńczego na dziecko.

2. Dzieci pracowników oświaty, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

3. Dzieci rodziców samotnie je wychowujących i pracujących.

4. Dzieci obojga pracujących rodziców.

5. Dzieci, gdzie jeden rodzic pracuje zawodowo, a drugi może w tym czasie sprawować opiekę.

6. Dzieci rodziców samotnie je wychowujących i niepracujących.

7. Dzieci rodziców niepracujących.


W związku z rozporządzeniem MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania przedszkola i  z zaleceniem wykorzystaniem metod i technik kształcenia na  odległość,  od dnia 25 marca  do odwołania na naszej stronie internetowej  w zakładkach poszczególnych grup będą znajdować się informacje od wychowawczyń o propozycjach realizacji zadań podstawy programowej wychowania przedszkolnego.


Wszelkie komunikaty Burmistrza gm.Błonie oraz Instytucji Oświatowych dotyczące epidemii koronawirusa znajdują się w zakładce o tym samym tytule w Menu Głównym - Bieżące Informacje, prosimy śledzić je na bieżąco.